Špaletová okna

Fotogalerie / reference / špaletová kastlová okna

Zde uvidíte špaletová /kastlová / okna, která jsme vyrobili a ve většině případů zároveň i namontovali našim zákazníkům. Vyrábíme nová špaletová /kastlová / okna podle představ zákazníků či stylu budovy, do které budou zasazena. Dále vyrábíme přesné repliky původních špaletových /kastlových / oken. Mnoho zákazníků se k nám vrací a vyrábíme pro ně i další výrobky z masivního dřeva, jako jsou vchodové a interiérové dveře. U každé reference naleznete fotogalerii, umožňující prohlédnout si okna z více stran a popřípadě v detailu.

Kastlová / špaletová / okna do roubené chalupy

Kastlová / špaletová / okna do roubené chalupy

Vyrobili jsme kastlová /špaletová/ okna do roubené chalupy v Jizerských horách. Šlo o repliku původních kastlových /špaletových/ oken. Na výrobu oken byl použit lepený smrkový masiv drásaný. Drásaní špaletových oken je speciální úprava povrchu dřeva, při které vystoupí kresba tvrdších letokruhů dřeva a okna tak působí starším dojmem. Tato úprava povrchu dřeva se používá právě u roubenek a srubů. Nátěr oken si zákazník prováděl sám až po montáži. K prosklení oken bylo použito, jako u většiny vyrobených špaletových oken, izolační dvojsklo u venkovních křídel a u vnitřních křídel oken klasické jednoduché sklo. Špaletová /kastlová/ okna u této roubené chalupy byla doplněna o mosazné kličky Casual a dle přání zákazníka také o venkovní lemy a rampy.

Zobrazit více fotografií »

Špaletová /kastlová/ okna do bytového domu Brno

Špaletová /kastlová/ okna do bytového domu Brno

Dle požadavku majitelky domu jsme vyrobili špaletová / kastlová / okna do obytného, památkově chráněného domu v Brně, Smetanova ul. 9. Přestože památkový ústav povolil u této budovy i použití levnější varianty oken – tzv. euroookna, majitelka se rozhodla zachovat původní ráz budovy. Z tohoto důvodu jsme vyrobili repliky původních špaletových /kastlových / oken. Špaletová /kastlová/ okna jsou vyrobena z lepeného smrkového masivu s povrchovou úpravou dvou odstínů vodou ředitelných barev RAL. Venkovní i vnitřní křídla těchto špaletových oken se otevírají dovnitř a jsou osazena mosaznými kličkami značky Casual. Venkovní okenní křídla byla osazena izolačním dvojsklem, vnitřní křídla jednoduchým sklem. Zajímavostí u těchto špaletových oken bylo to, že je bylo nutno montovat do šikmých špalet v líci fasády domu, montáž oken proto probíhala z vysokozdvižné plošiny.

Zobrazit více fotografií »

Špaletová okna pro památkově chráněný dům Brno

Špaletová okna pro památkově chráněný dům Brno

Vyrobili jsme všechna špaletová okna do památkově chráněného domu v Brně, Kounicova ulice 1. Námi vyrobená špaletová okna jsou přesnou replikou původních oken a byla odsouhlasena Národním památkovým úřadem. Venkovní i vnitřní křídla těchto špaletových oken se otevírají dovnitř a jsou osazena mosaznými kličkami Casual. Rám i křídla špaletových oken jsou vyrobeny z lepeného smrkového masivu s povrchovou úpravou vodou ředitelnou barvou RAL 1013. Venkovní křídla těchto špaletových oken jsou osazena izolačním dvojsklem, vnitřní okenní křídla jednoduchým sklem. Špaletová okna jsou doplněna o ozdobné římsy a hlavice, které jsou na okenních rámech i na srazu křídel.

Zobrazit více fotografií »

Výměna špaletových oken

Výměna špaletových oken

V tomto obytném domě ve Znojmě v ulici Přemyslovců jsme vyměnili námi vyrobená špaletová okna /repliky původních oken/ za původní originální okna. Výměna se týkala všech špaletových oken v rekonstruovaném domě a na výrobu oken byl použit smrkový masiv s povrchovým nátěrem krycí barvou RAL. Zajímavostí u těchto námi vyrobených špaletových oken jsou použitá venkovní skla, která byla vyrobena speciální technologií „zapékání“. Při pohledu zvenčí tak působí skla jako zvlněná. Výměna špaletových oken proběhla jako zakázka na klíč včetně jejich výroby. Pokud také řešíte problém s výměnou starých kastlových oken za nová (včetně jejich výroby), neváhejte a zavolejte nám. Kontaktujte nás pro nezávaznou poradu, popř. schůzku, kde Vám pomůžeme Váš požadavek vyřešit k maximální spokojenosti. Telefon 420 605 256 513, email zoukar@zoukar.cz.

Zobrazit více fotografií »

Repliky historických oken

Repliky historických oken

Repliky historických oken Na zakázku vyrábíme repliky historických oken dle předlohy nebo nákresů. Většinou se jedná o repliky historických špaletových oken. Díky moderním technologiím vypadají repliky historických oken k nerozeznání od původních špaletových oken, včetně kliček a kování. Jejich užitkové a izolační vlastnosti jsou ale nesrovnatelné. Využitím izolačních dvojskel se výrazně zvýší tepelná i zvuková izolace těchto oken. Aby bylo docíleno úplného dojmu původních kastlových oken a repliky historických oken byly k nerozeznání od oken původních, používáme povrchovou úpravu drásání dřeva, která dodá dřevu původní vesnický ráz.Tato úprava replik se používá hlavně do roubenek, srubů, vesnických stavení, nebo naopak do supermoderních interiérů jako kontrast k ostatním částem interiéru nebo k navození požadované atmosféry prostor. Můžeme vyrobit jak repliky křídel a špalet historických oken s montáží do původních rámů, tak vyrobit kompletní celek na míru. Výrobu replik historických oken provádíme ve Znojmě. V naší výrobní hale v Konicích u Znojma nás můžete navštívit a sjednat si výrobu replik i úplně nových oken podle Vašich představ. Zavolejte nám či napište a domluvte si s námi nezávaznou schůzku o výrobě replik Vašich historických oken. Telefon 420 605 256 513 email zoukar@zoukar.cz.

Zobrazit více fotografií »

Výměna kastlových oken ul. Čsl. Armády Praha

Výměna kastlových oken ul. Čsl. Armády Praha

Umístění: obytný památkově chráněný dům Praha, Čsl Armády

Název výrobku: špaletová (kastlová okna)

Otevíravost: venkovní i vnitřní okenní křídla otevíravá dovnitř

Typ: : replika původních špaletových oken, konzultováno a odsouhlaseno Národním památkovým úřadem

Dřevina: lepený smrkový masiv

Povrchová úprava: vodou ředitelná barva RAL 1013 / RAL 3005

Prosklení: venkovní okenní křídla osazená izolačním dvojsklem, vnitřní okenní křídla jednoduchá

Doplňky: mosazné kličky Casual,

Zajímavost: Okna jsou na srazu křídel lomená . „Sedí“ 100%

Zobrazit více fotografií »

Výroba a výměna repliky původních kastlových oken – Brno

Výroba a výměna repliky původních kastlových oken  – Brno

Vyrobili jsme a posléze i vyměnili repliky původních kastlových /špaletových/ oken v obytném historickém domě v Brně v ulici Stará 21. Výměna našich replik proběhla tak, abychom nezasáhli do původního rázu a vzhledu budovy. Kastlová okna jsme vyrobili po konzultaci a odsouhlasení Národním památkovým ústavem. Repliky původních kastlových /špaletových / oken jsou vyrobeny z kvalitního lepeného smrkového masivu s povrchovou úpravou vodou ředitelnou barvou RAL 1013 / RAL 3005. Pro zachování původního historického vzhledu jsme použili mosazné kličky Casual, dále ozdobné římsy a hlavice. To vše jak na okenních rámech, tak i na srazu křídel replik původních kastlových oken. Venkovní okenní křídla jsou osazena izolačním dvojsklem a u vnitřních okenních křídel byla použita pouze jednoduchá skla.

Zobrazit více fotografií »

Výměna kastlových /špaletových oken/ v rodinném domě s restauraci Znojmo

Výměna  kastlových /špaletových oken/ v rodinném domě s  restauraci Znojmo

Vyrobili jsme pro rodinný obytný dům s provozovnou restaurace a kavárny ve Znojmě kastlová /špaletová/ okna, která jsou přesnou replikou původních kastlových oken. Dům je v ulici Slepá 1 v historickém centru Znojma. Jedná se o velmi starý dům, zaznamenaný v mapách města Znojma již od 17.století. Kastlová /špaletová / okna jsme vyrobili a poté i a provedli jejich kompletní výměnu za původní. Okna jsou rozdělena na dvě části. Spodní část oken má dvě křídla, která se otevírají do stran, horní část těchto kastlových oken je výklopná. Tato kastlová okna mají venkovní i vnitřní okenní křídla otevíravá dovnitř, jsou vyrobena ze smrkového masivu s povrchovou úpravou vodou ředitelnou lazurou, odstín kiefer . Nově vyměněná kastlová / špaletová okna/ mají venkovní okenní křídla s jednoduchým sklem, vnitřní okenní křídla též s jednoduchým sklem. Aby výměna oken nenarušila jejich původní historický ráz včetně vzhledu celého domu, použili jsme jako mechanizmus k zavírání oken mosazné kličky Casual.

Zobrazit více fotografií »