Reference

Kastlová / špaletová / okna do roubené chalupy

Kastlová / špaletová / okna do roubené chalupy

Vyrobili jsme kastlová /špaletová/ okna do roubené chalupy v Jizerských horách. Šlo o repliku původních kastlových /špaletových/ oken. Na výrobu oken byl použit lepený smrkový masiv drásaný. Drásaní špaletových oken je speciální úprava povrchu dřeva, při které vystoupí kresba tvrdších letokruhů dřeva a okna tak působí starším dojmem. Tato úprava povrchu dřeva se používá právě u roubenek a srubů. Nátěr oken si zákazník prováděl sám až po montáži. K prosklení oken bylo použito, jako u většiny vyrobených špaletových oken, izolační dvojsklo u venkovních křídel a u vnitřních křídel oken klasické jednoduché sklo. Špaletová /kastlová/ okna u této roubené chalupy byla doplněna o mosazné kličky Casual a dle přání zákazníka také o venkovní lemy a rampy.

Zobrazit více fotografií »

Vchodové dveře, vrata pro Premonstrátský klášter Stift Garas Rakousko

Vchodové dveře, vrata pro Premonstrátský klášter  Stift Garas Rakousko

Pro Premonstrátský klášter Stift Garas v Rakousku jsme vyrobili vchodové dveře ( vrata) jako přesnou repliku původních vchodových dveří - vrat do kláštera. Materiálem na výrobu těchto vrat byl lepený modřínový masiv s povrchovou úpravou drásáním dřeva. Pro ochranu před náročnými povětrnostními podmínkami byl proveden kvalitní olejový nátěr a skleněné výplně do těchto vchodových dveří pro klášter byly osazeny kvalitním izolačním dvojsklem.

Zobrazit více fotografií »

Špaletová /kastlová/ okna do bytového domu Brno

Špaletová /kastlová/ okna do bytového domu Brno

Dle požadavku majitelky domu jsme vyrobili špaletová / kastlová / okna do obytného, památkově chráněného domu v Brně, Smetanova ul. 9. Přestože památkový ústav povolil u této budovy i použití levnější varianty oken – tzv. euroookna, majitelka se rozhodla zachovat původní ráz budovy. Z tohoto důvodu jsme vyrobili repliky původních špaletových /kastlových / oken. Špaletová /kastlová/ okna jsou vyrobena z lepeného smrkového masivu s povrchovou úpravou dvou odstínů vodou ředitelných barev RAL. Venkovní i vnitřní křídla těchto špaletových oken se otevírají dovnitř a jsou osazena mosaznými kličkami značky Casual. Venkovní okenní křídla byla osazena izolačním dvojsklem, vnitřní křídla jednoduchým sklem. Zajímavostí u těchto špaletových oken bylo to, že je bylo nutno montovat do šikmých špalet v líci fasády domu, montáž oken proto probíhala z vysokozdvižné plošiny.

Zobrazit více fotografií »

Špaletová okna pro památkově chráněný dům Brno

Špaletová okna pro památkově chráněný dům Brno

Vyrobili jsme všechna špaletová okna do památkově chráněného domu v Brně, Kounicova ulice 1. Námi vyrobená špaletová okna jsou přesnou replikou původních oken a byla odsouhlasena Národním památkovým úřadem. Venkovní i vnitřní křídla těchto špaletových oken se otevírají dovnitř a jsou osazena mosaznými kličkami Casual. Rám i křídla špaletových oken jsou vyrobeny z lepeného smrkového masivu s povrchovou úpravou vodou ředitelnou barvou RAL 1013. Venkovní křídla těchto špaletových oken jsou osazena izolačním dvojsklem, vnitřní okenní křídla jednoduchým sklem. Špaletová okna jsou doplněna o ozdobné římsy a hlavice, které jsou na okenních rámech i na srazu křídel.

Zobrazit více fotografií »

Výměna špaletových oken

Výměna špaletových oken

V tomto obytném domě ve Znojmě v ulici Přemyslovců jsme vyměnili námi vyrobená špaletová okna /repliky původních oken/ za původní originální okna. Výměna se týkala všech špaletových oken v rekonstruovaném domě a na výrobu oken byl použit smrkový masiv s povrchovým nátěrem krycí barvou RAL. Zajímavostí u těchto námi vyrobených špaletových oken jsou použitá venkovní skla, která byla vyrobena speciální technologií „zapékání“. Při pohledu zvenčí tak působí skla jako zvlněná. Výměna špaletových oken proběhla jako zakázka na klíč včetně jejich výroby. Pokud také řešíte problém s výměnou starých kastlových oken za nová (včetně jejich výroby), neváhejte a zavolejte nám. Kontaktujte nás pro nezávaznou poradu, popř. schůzku, kde Vám pomůžeme Váš požadavek vyřešit k maximální spokojenosti. Telefon 420 605 256 513, email zoukar@zoukar.cz.

Zobrazit více fotografií »

Vchodové a interiérové dveře do rodinného domu Vrbovec u Znojma

Vchodové a interiérové dveře do rodinného domu Vrbovec u Znojma

Pro rodinný dům ve Vrbovci u Znojma jsme vyrobili vchodové i interiérové dveře dle požadavku zákazníka. Vchodové i interiérové dveře do tohoto rodinného domu měly rozdílný design. Vchodové dveře byly vyrobeny z lepeného smrkového masivu s povrchovou úpravou vodou ředitelnou lazurou. Ve vchodových dveřích byla navržena skleněná výplň, pro kterou jsme použili prosklení Alt deutsch. U interiérových dveří byla pro design použita kombinace přírodní dýhy olše/javor s povrchovou úpravou lakováním. I u interiérových dveří v tomto rodinném domě byla použita prosklená plocha. V tomto případě také zasklení Alt deutsch, které tvořilo velkou část plochy interiérových dveří. U prostor, do kterých v domě nebylo vhodné použít interiérové dveře s prosklením, jsme ve stejném designu vyrobili interiérové dveře plné. Kliky u všech dveří byly použity s ohledem na vzhled domu a dveří v moderní designové povrchové úpravě nerez.

Zobrazit více fotografií »

Repliky historických oken

Repliky historických oken

Repliky historických oken Na zakázku vyrábíme repliky historických oken dle předlohy nebo nákresů. Většinou se jedná o repliky historických špaletových oken. Díky moderním technologiím vypadají repliky historických oken k nerozeznání od původních špaletových oken, včetně kliček a kování. Jejich užitkové a izolační vlastnosti jsou ale nesrovnatelné. Využitím izolačních dvojskel se výrazně zvýší tepelná i zvuková izolace těchto oken. Aby bylo docíleno úplného dojmu původních kastlových oken a repliky historických oken byly k nerozeznání od oken původních, používáme povrchovou úpravu drásání dřeva, která dodá dřevu původní vesnický ráz.Tato úprava replik se používá hlavně do roubenek, srubů, vesnických stavení, nebo naopak do supermoderních interiérů jako kontrast k ostatním částem interiéru nebo k navození požadované atmosféry prostor. Můžeme vyrobit jak repliky křídel a špalet historických oken s montáží do původních rámů, tak vyrobit kompletní celek na míru. Výrobu replik historických oken provádíme ve Znojmě. V naší výrobní hale v Konicích u Znojma nás můžete navštívit a sjednat si výrobu replik i úplně nových oken podle Vašich představ. Zavolejte nám či napište a domluvte si s námi nezávaznou schůzku o výrobě replik Vašich historických oken. Telefon 420 605 256 513 email zoukar@zoukar.cz.

Zobrazit více fotografií »

Vnitřní interiérové obložkové dveře do rodinného domu Znojmo

Vnitřní  interiérové obložkové dveře do rodinného domu Znojmo

Pro rodinný dům v Dobšicích u Znojma jsme vyrobili a namontovali všechny vnitřní interiérové obložkové dveře. Aby dveře zapadly do interiéru rodinného domu, vyrobili jsme je jako plné hladké bez prosklení. Design a barva dveří se liší podle prostor, ke kterým dveře patří. Materiálem pro povrchovou úpravu interiérových dveří je přírodní dýha - americký ořech s povrchovou úpravou polyuretanovým lakem natural. Interiérové obložkové dveře do tohoto rodinného domu jsme předali v požadovaném termínu a ve 100% kvalitě.

Zobrazit více fotografií »

Provozovna firmy LENZA spol. s r.o. Hnanice

Provozovna firmy LENZA spol. s r.o. Hnanice

Umístění: Hnanice u Znojma, sídlo firmy Lenza

Název výrobku: vnitřní obložkové dveře

Typ: : plné hladké

Dřevina: přírodní dubová dýha

Povrchová úprava: vodou ředitelný lak, natur

Zobrazit více fotografií »

Výměna kastlových oken ul. Čsl. Armády Praha

Výměna kastlových oken ul. Čsl. Armády Praha

Umístění: obytný památkově chráněný dům Praha, Čsl Armády

Název výrobku: špaletová (kastlová okna)

Otevíravost: venkovní i vnitřní okenní křídla otevíravá dovnitř

Typ: : replika původních špaletových oken, konzultováno a odsouhlaseno Národním památkovým úřadem

Dřevina: lepený smrkový masiv

Povrchová úprava: vodou ředitelná barva RAL 1013 / RAL 3005

Prosklení: venkovní okenní křídla osazená izolačním dvojsklem, vnitřní okenní křídla jednoduchá

Doplňky: mosazné kličky Casual,

Zajímavost: Okna jsou na srazu křídel lomená . „Sedí“ 100%

Zobrazit více fotografií »

Vchodové dveře do rodinného penzionu Tyrolské Alpy

Vchodové dveře do rodinného penzionu Tyrolské Alpy

Vyrobili jsme a namontovali vchodové dveře do rodinného penzionu v Tessenbergu v Tyrolských Alpách. Jak nyní říkají domorodci i návštěvníci penzionu „jsou to nejhezčí vchodové dveře v širokém okolí“. Vchodové dveře jsou vyrobeny v modelu dveří „EXCELENT 02“ z lepeného modřínového masivu s povrchovou úpravou tlustovrstvou lazurou. Ve dveřích je i prosklení s barevnou vitráží. Tyto vchodové dveře do penzionu jsou doplněny o stylový Altwien včetně klepadla.

Zobrazit více fotografií »

Vchodové dveře pro Český zastupitelský úřad v Moskvě, Česká ambasáda

Vchodové dveře pro Český zastupitelský úřad v Moskvě, Česká ambasáda

Pro Zastupitelský úřad naší republiky v Moskvě jsme vyrobili repliku původních vchodových dveří z lepeného dubového masivu. Vchodové dveře mají rozměr o šíři 2,2 m a výšce 4,5 m. Vzhledem k tomu, že se jedná o vchodové dveře pro zastupitelský úřad /ambasádu/, jsou ve dveřích zafrézovány speciální tyče proti prohnutí. Povrchová úprava dveří byla provedena kvalitním olejem odolným proti povětrnostním podmínkám. Venkovní okenní křídla vchodových dveří byla osazena izolačním dvojsklem a doplňkem a současně i ozdobou těchto dveří je kovářem tepaná klika. Zajímavostí této zakázky je, že předlohou pro výrobu repliky těchto vchodových dveří pro Český zastupitelský úřad v Moskvě byla pouze fotografie původních dveří.

Zobrazit více fotografií »

RD Střítež u Třebíče

RD Střítež u Třebíče

Umístění: Střítež u Třebíče

Název výrobku : Vchodové dveře

Typ: Clasic 03 s bočním světlíkem

tloušťka 68mm, rámová konstrukce

Dřevina: smrk

Povrchová úprava: vodou ředitelné lazura Teak

Prosklení: barevná vitráž ,Alt Deutsch

Název výrobku : Vnitřní

Typ: Atypické dveře se zasouvanými skly (bez lišt)

rámová konstrukce

Dřevina: dub mořený do třešně

Povrchová úprava: vodou ředitelný lak

Prosklení: pískované sklo

Posuvné dveře do stěny.

Zobrazit více fotografií »

Výroba a výměna repliky původních kastlových oken – Brno

Výroba a výměna repliky původních kastlových oken  – Brno

Vyrobili jsme a posléze i vyměnili repliky původních kastlových /špaletových/ oken v obytném historickém domě v Brně v ulici Stará 21. Výměna našich replik proběhla tak, abychom nezasáhli do původního rázu a vzhledu budovy. Kastlová okna jsme vyrobili po konzultaci a odsouhlasení Národním památkovým ústavem. Repliky původních kastlových /špaletových / oken jsou vyrobeny z kvalitního lepeného smrkového masivu s povrchovou úpravou vodou ředitelnou barvou RAL 1013 / RAL 3005. Pro zachování původního historického vzhledu jsme použili mosazné kličky Casual, dále ozdobné římsy a hlavice. To vše jak na okenních rámech, tak i na srazu křídel replik původních kastlových oken. Venkovní okenní křídla jsou osazena izolačním dvojsklem a u vnitřních okenních křídel byla použita pouze jednoduchá skla.

Zobrazit více fotografií »

RD Dobšice

RD Dobšice

Umístění: Dobšice

Název výrobku : Vchodové

Typ: Clasic 03 s bočním světlíkem

tloušťka 68mm, rámová konstrukce

Dřevina: smrk

Povrchová úprava: vodou ředitelné lazura Teak

Prosklení: barevná vitráž, Alt Deutsch

Zobrazit více fotografií »

Administrativní a školící centrum firmy SWN Moravia s.r.o.

Administrativní a školící centrum firmy SWN Moravia  s.r.o.

Umístění: Mladoňovice

Název výrobku : Vnitřní dveře

Typ: plné, hladké do hliníkových zárubní

Dřevina: přírodní dýha Zebráno

Povrchová úprava: vodou ředitelný lak

Zobrazit více fotografií »

RD Mladoňovice

RD Mladoňovice

Umístění: Mladoňovice

Název výrobku : Vchodové

Typ: Domino 02 navazující na okna

tloušťka 68mm, rámová konstrukce

Dřevina: smrk

Povrchová úprava: vodou ředitelné lazura Teak

Prosklení: Alt Deutsch

Zobrazit více fotografií »

RD Prosiměřice u Znojma

RD Prosiměřice u Znojma

Umístění: Prosiměřice u Znojma

Název výrobku : Vchodové dveře

Typ: Objekt 00, s bočním světlíkem

tloušťka 68mm, sendvičová konstrukce se zateplením

Dřevina: smrk

Povrchová úprava: vodou ředitelné lazura Teak

Prosklení: Matelux

Madlo: broušená nerez, atypická délka

Doplňky: kování m

Zobrazit více fotografií »

Výměna kastlových /špaletových oken/ v rodinném domě s restauraci Znojmo

Výměna  kastlových /špaletových oken/ v rodinném domě s  restauraci Znojmo

Vyrobili jsme pro rodinný obytný dům s provozovnou restaurace a kavárny ve Znojmě kastlová /špaletová/ okna, která jsou přesnou replikou původních kastlových oken. Dům je v ulici Slepá 1 v historickém centru Znojma. Jedná se o velmi starý dům, zaznamenaný v mapách města Znojma již od 17.století. Kastlová /špaletová / okna jsme vyrobili a poté i a provedli jejich kompletní výměnu za původní. Okna jsou rozdělena na dvě části. Spodní část oken má dvě křídla, která se otevírají do stran, horní část těchto kastlových oken je výklopná. Tato kastlová okna mají venkovní i vnitřní okenní křídla otevíravá dovnitř, jsou vyrobena ze smrkového masivu s povrchovou úpravou vodou ředitelnou lazurou, odstín kiefer . Nově vyměněná kastlová / špaletová okna/ mají venkovní okenní křídla s jednoduchým sklem, vnitřní okenní křídla též s jednoduchým sklem. Aby výměna oken nenarušila jejich původní historický ráz včetně vzhledu celého domu, použili jsme jako mechanizmus k zavírání oken mosazné kličky Casual.

Zobrazit více fotografií »

Venkovní /vchodové / dveře do rodinného domu Kuchařovice

Venkovní /vchodové / dveře do rodinného domu Kuchařovice

Do rodinného domu v Kuchařovicích u Znojma jsme vyrobili a namontovali jednokřídlé venkovní dveře s plným světlíkem vedle dveří, dále dveře s proskleným světlíkem nad venkovními dveřmi a s pravým světlíkem. Dveře jsou vyrobeny v modelu venkovních dveří „Objekt“, který má výborné izolační vlastnosti. Konstrukce dveří je lamelová se zateplením speciální PUR pěnou s vynikajícími izolačními vlastnostmi. Dřevěný masiv, použitý na výrobu těchto venkovních dveří, je smrkový masiv s povrchovou úpravou vodou ředitelnou lazurou Nussbaum. Dveře jsou doplněny o nerezové madlo. Do tohoto rodinného domu jsme vyrobili hlavní venkovní vchodové plné jednokřídlé dveře a dvoukřídlé venkovní dveře s prosklením směřující na zahradu rodinného domu. Oboje vchodové dveře do rodinného domu jsou vyrobeny ve stejném designu.

Zobrazit více fotografií »

Vchodové dveře do pokojů komplexu penzionů Gaudeo Vranovská pláž

Vchodové dveře  do  pokojů  komplexu penzionů Gaudeo  Vranovská pláž

Vyrobili jsme a namontovali řadu vchodových dveří k jednotlivým pokojům v komplexu tří penzionů Gaudeo na Vranovské pláži u hráze Vranovské přehrady. Všechny vchodové dveře jsou vyrobeny v modelu „Objekt 00“ bez skleněných výplní a s výbornými izolačními vlastnostmi. Dveře jsou se sendvičovou konstrukcí s izolační vrstvou a tloušťkou dveří 68 mm. Na obou stranách dveří k pokojům je dubový masiv s povrchovým barevným nátěrem vodou ředitelnou barvou, kombinace RAL. Do tohoto komplexu penzionů na Vranovské pláži jsme vyrobili 28 ks vchodových dveří k jednotlivým pokojům. Tyto dveře jme také namontovali a usadili.

Zobrazit více fotografií »